KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464547
*
nr 1346 4547
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Kust. Olja på duk, signerad, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:52:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 00:55:30
1
100 kr
7/9 16:53:12
2
200 kr
7/9 18:15:38
3
350 kr
7/9 20:46:54
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten örjan sandenor
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Läs mer om Örjan Sandenor
nr 1346 4547
Örjan Sandenor
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Kust. Olja på duk, signerad, 25x30 cm
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 00:55:30 | 1 | 100 kr |
7/9 16:53:12 | 2 | 200 kr |
7/9 18:15:38 | 3 | 350 kr |
7/9 20:46:54 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Örjan Sandenor
Örjan Sandenor, svensk bildkonstnär född 1946 i Sandviken.Läs mer om Örjan Sandenor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten örjan sandenor
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37